• 2007/2008-2

• 05.01.2014 18:26
          • Zima, bŕŕŕ. To sú moje každodenné slová na poctu najdeprimovanejšieho obdobia v roku (aspoň) pre mňa. Netvrdím, že zimu nemám rada, ale keby nebolo toto nedefinovateľné počasie. Jedno jediné čo ma vždy obmäkčí a som z toho paf, je tanec snehových vločiek na Vianoce. Je nádherný pocit, keď tie maličké zázraky prírody mi pohládzajú tvár. Keď vidím tú nádheru, pripadám si akoby som mala päť a som celá šťastná, že môžem postaviť snehuliaka. No ale to iba v čase Vianoc. Kdeže sú tie? Ďaleko za nami a tie ďalšie v nedohľadne, len táto zima tu zostala. Vari sa zabudla? Každým dňom jej moc slabne, no je vytrvalá vládkyňa, ktorá sa nevzdáva, „pomôžu“ jej len teplé lúče slniečka, ktorých sa už neviem dočkať.

• 2007/2008-1

• 05.01.2014 18:37
          • „Ach, školský rok začal!“ povzdychnú si všetci. Veď kto má rád učenie a povinnosti sprevádzané desaťmesačným trápením, aj keď sa aj takí ľudia nájdu medzi nami. Veľmi obdivujem nadšených prváčikov, ktorí každoročne prejdú prvýkrát prahom tejto školy a sú šťastní ako blšky v kožuchu (ale takí sme boli aj my), nie ako my, deviataci, pýcha školy, ktorá horko-ťažko prežíva posledný rok pobytu v týchto priestoroch, aj keď príjemných. My, hrdosť, ale aj pýcha školy, deviataci! Dúfam, že aj tento školský rok vám prinesie bohaté skúsenosti a zážitky, ale i nové vedomosti či rady do života. Takže teraz hor sa do učenia, prajem vám veľa trpezlivosti i vytrvalosti či šťastia, lebo to sa vždy zíde!

• 2006/2007-4

• 05.01.2014 18:42
          • Umelci majú ukazovať, aký krásny je život.
            Bez ich tvorby by sme mohli mať veľké pochybnosti.

Anatole France

Pavlovský školák

Zborník literárnych a výtvarných prác žiakov ZŠ s MŠ Pavlovce nad Uhom
          • 2006/2007-3

• 05.01.2014 18:48
          • Známy sninský výtvarník, fotograf a sochár Martin Remiáš púta širokú umeleckú, ale aj laickú verejnosť nielen svojimi obrazmi, dielami, ale aj spôsobom života, ktorý vedie tento nestor zemplínskeho umenia. Jeho zaujímavý súkromný a umelecký život je poznačený neustálym hľadaním pravdy, ľudského osudu a božej vôle. Martin Remiáš je filozofujúcim básnikom, odkrývajúcim aj vplyvy východných náboženstiev.
            Doba, kedy kultúra, umenie a duchovno si nájdu miesto, ktoré si zaslúžia, je v nedohľadne. Bojím sa, že ja sa jej už nedožijem.

• 2006/2007-2

• 05.01.2014 18:52
          • Nemôžem si to odpustiť, ale ... Viete, čo ma v posledných mesiacoch riadne prekvapilo? Že neprišla zima. Mám rada jar, ba priam ju zbožňujem a aj moja sestra – škôlkarka sa na ňu veľmi teší. Po celom dome sa ozýva: „Ťuki–ťuki na okienko, ťuki–ťuki na dvere, to predjarné slnko ťuká, že od tejto nedele, pod snehom sa začnú dvíhať snežienky a podbele.“  Ale pod akýmže to snehom? Nie je mi ľúto ani za ním, ale keď tie moje nové korčule sú také krásne. Tak nádherne sa vynímali pod vianočným stromčekom. Bol to vytúžený, vymodlený a vysnívaný darček. Tak veľmi som verila našim predkom, ktorí tvrdili, že Katarína na blate... Veď to ďalej poznáte. Čomu teda vlastne veriť? Snáď len tomu, že príroda sa zbláznila, ale keď tak rozmýšľam, aj napriek tomu je na tomto svete krásne!
      • O nás

Pavlovský školák

štvrťročník pre žiakov i rodičov

Vydáva:

ZŠ s MŠ Pavlovce nad Uhom

Školská 3

pavlovsky.skolak@gmail.com

Šéfredaktor:

Kristián Krištof (9.A)

Predseda redakčnej rady:

Terézia Kiš-Kováčová (9.A)

Redakčná rada: